O doteku

Dotek je pro lidskou bytost důležitým způsobem, jak si uvědomit vlastní tělo a pocítit sebe sama. Hlazení, jemné masírování, polibky, vzájemný kontakt dvou těl je něco, co hojně dopřáváme miminkům, ale s růstem a dospíváním se často stává, že se vzájemné doteky, i doteky sebe sama, časem pomalu začnou vytrácet.
Znovu je objevíme s milovaným partnerem, přesto se i s ním postupem času míra tělesných doteků snižuje. Je to však něco, co bytostně potřebujeme, a podvědomě to v sobě máme uloženo. Něžné pohlazení sebe sama před zrcadlem je pro mnoho z nás příliš obtížný úkol, avšak je to právě způsob, jak rozpouštět přísnost a nároky, které na sebe sama klademe. Večerní masáž chodidel od parnera/partnerovi uvolní napětí, které se v nás přes den nastřádalo, a rozvíjí povídání v klidu a lásce, navodí vzájemné porozumění. Láskyplný dotek dvou lidských bytostí je součástí naší výbavy určené pro neverbální sdělení: „Vidím Tě, cítím Tě, vážím si Tě a jsem rád(a), že jsi tu se mnou.“.

A to samé platí pro vnitřní rozhovor sama se sebou, neboť nejtvrdší jsme často samy/i k sobě. Dokud nezačneme znovu prociťovat a vnímat své tělo, mít je v úctě a starat se o ně s láskou a vděčností, nemůže se nám podařit, přes své odhodlání a záměr, totéž vyzařovat ani ke svým dětem, ani k partnerům a dalším bytostem, na kterých nám záleží.Proto vnímám jako velmi důležité, a pro nás ženy obzvlášť, abychom si uvědomily, že naše těla jsou v této podobě přesně taková, jaká potřebujeme. Jsou taková, jaká jsme si je vytvořily svými dosavadními rozhodnutími – jak je budeme vyživovat, jak je necháme odpočívat, jak vnímáme jejich volání o nápravu, jak je protahujeme a sytíme čerstvým vzduchem, jak je regenerujeme radostí a smíchem.

Každá tíživá emoce, každý pocit spojený s podrážděním, který nevypustíme a nepropustíme, se nutně musí někde uložit. Za dlouhé roky, kdy máme pocit, že důvodů k nespokojenosti máme dost a dost a stále je co zlepšovat, se tyto emoce shromážděné v těle začnou ozývat prostřednictvím disharmonie v tělesné rovině – protože v této sféře už je nutné tomu věnovat pozornost a začít to řešit. O medikamentech z chemických laboratoří pro rychlou úlevu se zmiňovat nebudu, o tomto tématu píší jiní a bylo toho popsáno a vysvětleno už mnoho.

Nás zajímá trvalá a přirozená cesta k nápravě těchto bloků, usazenin či nemocí, jak to kdo chce pojmenovat. Jednou z nich je i detox, očista těla od toxinů, jež kromě zmíněných emočních usazenin zbavíme svá těla i nečistot ze stravy, z léků, z ovzduší a tak dále. Svou očistu můžeme podpořit vědomým pohybem (tanec, jóga, procházky přírodou…), bylinnými doplňky, drahými kameny, čaji čistícími játra, krev a ledviny, půsty, dechem i masáží. Blíže si můžeme individuálně popovídat, kterou z kombinací vybrat právě pro Vás.

Mně samotné dává smysl a dělá nesmírně dobře propojení očisty duše i těla. Proto jsem se rozhodla pro sladění masážních doteků na těle spoulu s podporou léčivých vlastností drahých kamenů (ráda používám růženín a křišťál), hudby v kmitočtu 432 Hz, neboť ta vibruje v posvátné geometrii a působí harmonicky na vědomí a dalších relaxačních možností. Léčivé frekfence z Healy během masáže v kombinaci s ostatními kroky velmi často zaručují maximální míru uvolnění, odstupu od běžného shonu a umožní nový náhled na svou situaci, kdy můžeme otevřít prostor pro formulaci svých otázek a příjmu odpovědí ze svého nitra.

Obecně je vždy třeba, abyste po proceduře dostatečně pili čistou vodu, vyhnuli se povzbuzujícím a toxikujícím nápojům i průmyslově zpracovaným potravinám, nevystavovali se zvýšené tělesné námaze, odpočívali a všímali si témat, která se Vám mohou začít ve vědomí vynořovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *