Tanec

Docela by mě zajímalo, co se vám jako první vybaví, když slyšíte slovo „tanec“. Jaký je to pocit v těle? Máte v něm příjemný, energický, nebo hladivý a konejšivý pocit? Nebo stažení plynoucí z přesvědčení, že „neumím, nedokážu, vypadám…, nechci“?

1. dubna 2023 jsme po dlouhé době s mou srdci blízkou přítelkyní Peťou Hatoňovou tvořily. Stvořily jsme představu o dni plném tance, emocí, vyjádření svých nejniternějších pocitů bez strachu z posuzování a v bezpečném prostředí. Propojení s hennou, kterou, jak možná víte, vnímám jako průvodkyni a podporu sebe sama, se nabídlo samo. A tak jsme pozvaly ženy k tomuto spolu-bytí, a vytvořily jsme společně nádherné, silné prostředí pro každou z nás a zároveň pro všechny dohromady.

Co nám to přineslo?

Budu mluvit za sebe. Jsem introvertní typ a chuť se družit si musím spíš uměle navodit, než že by vyšla z mého nitra samovolně 🙂 A byla a stále jsem velmi vděčná, že si čas od času umožním přes své přirozené nastavení poodstoupit a nechat vejít i něco jiného. Bez očekávání, zato s touhou předat, v mém případě, lásku k henně. Se slibem sobě sama, že všechny sebekritické myšlenky odeženu hned v zárodku a nechám to na svém těle, hudbě a Peťčinému provázení. Vnitřní soudce se snažil, to tedy ano, ale nechala jsem ho být. A tak se tělo uvolnilo, uvolnil se hlas, uvolnily se emoce a prociťovala jsem radost, tu silnou vnitřní radost, kdy prostě cítíte, že JSTE a všechno ostatní je jen hra.

A z fotky je patrné, že jsme k podobnému uvolnění dospěly všechny 🙂

Spolu. Vidíte ty obrázky? Karty z Mystického šamanského orákula. Peťu si našla karta VÍTR a mě? ZKROCENÍ VĚTRU 🙂
Význam karty, který jsem si odpoledne přečetla, pro mě krásně popsal mé pocity a pochopení při jednom z tanců. A tak jsem si ho později na pár chvil i zvěčnila na ruce.

Celým dnem nás provázela vůně radosti, hravosti, uvolnění a oslavy života. A závěrem dostala každá žena vlastní roll-on parfém s toutéž vůní, aby se mohla kdykoli naladit na vlnu, kterou cítila v tyto chvíle. Je jí DESPACITO, obsahující tóny červeného pomeranče, neroli, geránia, ylang ylang, kadidla i růže. Radost sama!

Závěrem – co cítím teď, když se v myšlenkách vracím – stejnou radost a uvolnění, bez kritik a soudů. A klidně si občas pustím a zablbnu třeba na tohle – pak to jde úplně skvěle, zkuste to 😉