Co je PRAWTEIN®?

Podívá-li se někdo nově na eshop BEWIT.LOVE, může mít, stejně jako kdysi já, pocit přehlcení. Spousta druhů produktů, obrovská spousta esenciálních olejů – jednodruhových i jejich směsí, spousta zvýhodněných nabídek (tedy pokud se nejprve registruje, jako na jiných eshopech, poté k těmto nabídkám získá přístup. Bez registrace vidět nejsou.) A mezitím vším lahvičky z tmavého skla s čímsi čokoládově vypadajícím uvnitř, s názvem s registrovanou ochrannou známkou ® – PRAWTEIN®.
Co to vlastně je?

Kakaový doplněk stravy plný minerálů, vitamínů, hořčíku, přírodní síry, zlaté esence a dalších mikronutrientů.

Zakladatel Bewit, Jiří Černota, se totiž před lety rozhodl, že vyrobí nejlepší doplněk stravy na světě, a to bez použití stabilizátorů, konzervantů a jiných chemických umrtvovadel.

Proto se mu jako konzervační prostředek nabídly dvě možnosti.
Med – kromě toho, že je dokonalou potravinou sám o sobě, má skvělé konzervační účinky. Ale to množství, které by bylo třeba, není dlouhodobě udržitelné s ohledem na práci včel a jejich chov.
Proto zvolil druhou variantu, kterou jsou NEPRAŽENÉ FERMENTOVANÉ KAKAOVÉ BOBY.

kakau víme, že na slavnostní tabuli Moctezumy II., vládce Aztéků, nebylo jiných nápojů než čokolády, podávané ve zlatých pohárech se zlatou lžičkou. Dochucována vanilkou a kořením, podávaná čokoláda byla našlehána do lahodné pěny, která se rozpouštěla v ústech. Jeho latinský název, Theobroma cacao, je ostatně vypovídající – Theobroma znamená „potrava bohů“.

Kakaové boby v bio kvalitě získává Bewit v obrovském množství v Peru a my si je můžeme koupit i surové, tedy v raw a bio i jako – boby, kakaový prášek, nibsy, kakaové slupky i kakaové máslo. Vše bez jakýchkoli přísad, pochybných Rainforest Alliance a FairTrade log a jiných temných označení.

Základem Prawteinů jsou – tedy konzervační látkou, díky které produkt vydrží – fermentované kakaové boby.
Dále bylinky, výtažky z pupenů rostlin a mořských řas, esenciální oleje v certifikované terapeutické kvalitě CTEO®, přírodní sladidla a další unikátní přísady. Ty z každého Prawteinu dělají jedinečným doplňkem stravy pro konkrétní duševní a fyzickou podporu, a to té nejvyšší možné kvality. Lze je považovat za skvělé doplňky stravy, plné vitamínů, minerálů a dalších významných nutričních složek.

Prawteiny jsou určeny pro mnohá použití a jsou ideální v kombinaci s esenciálními oleji, ke kterým přináleží. Je to bezpečná forma, kdy můžeme bez obav užívat esenciální olej i vnitřně – navázaný na tuky v čokoládě je pro vnitřní požití naprosto vhodný.

Můžeme cílit na štíhlou linii, bolesti hlavy, překyselení, vysoký tlak, pevné kosti, očistu střev, očistu jater, imunitní podporu, menopauzu, pro děti a mnohé jiné. 

V současné době Bewit nabízí 62 variant Prawteinu. Níže vložím několik svých tipů.

Jedná se tedy mj. také o jemné použití esenciálních olejů vnitřně. Jsou vázány na další látky, tedy je jejich vnitřní použití bezpečné. Každá z variant Prawteinu je spojena s jednou směsí esenciálních olejů a jejich společné užívání – Prawteinu vnitřně a esenciálního oleje běžným způsobem (pomocí aromadifuzérů, kapky v dlaních aj.) působí silně, účinně, avšak jemně. Mnoho z Prawteinů zákazníci opěvují v recenzích i postech ve skupině pro členy na facebooku – Bewit Family. Tam si může zažádat o členství kdokoli se založeným zákaznickým účtem a získat tak mnoho praktických tipů k použití produktů Bewit, klást otázky apod.

A co je, kromě samotného účinku, opět velmi příjemné?
Každý týden, pravidelně od pondělí do neděle, máme možnost zakoupit jeden z vybraných Prawteinů v akci 1+1. Jeden tedy zaplatíme, druhý – stejný – dostaneme zdarma.

Namátkou jmenuji působení několika z nich:
ALG – Podpora a pomoc při alergiích
BODYGUARD – Podpora. Ochrana. Viry. Baktérie. Infekce. Patogeny. Kvasinky. Imunita.
COLDET – Střeva. Detoxikace, Očista, Imunita. Druhý mozek. Crohnova choroba. Zánět střev. Barrettův jícen. Rakovina střev. Zácpa. Tlusté střevo. Tenké střevo. Nálada. Hyperaktivita. Klky. Střevní stěna. Lepek. Potravinová alergie. Bezlepková dieta.
DETOL – Játra. Detoxikace a podpora jater a žlučníku.
HAIR – Zdraví vlasů. Zpomalení, či zastavení šedivění. Pevnost a růst vlasů.
HELP H – Srdce. Cévy. Vysoký krevní tlak. Podpora kardiovaskulárního a lymfatického systému. Angína pectoris. Cholesterol. Ischemická choroba srdeční. Zvýšený tep. Bušení srdce. Ateroskleróza. Infarkt. Tepny.
I’M HAPPY – Podpora pocitu štěstí, radosti, soucitu, tolerance, harmonie. Pomoc při překonání hněvu, zklamání, napětí, strachů, depresí, negativních emocí.
KIDS – Komplexní podpora zdraví dětí. Výživa. Vitamíny, minerály, všechny aminokyseliny, omega mastné kyseliny, mikronutrienty.
MIG – Migrény, bolesti hlavy, tlak.
MIRACLE – Komplexní podpora zdraví a správného pH organizmu. Výživa. Vitamíny, minerály, všechny aminokyseliny, omega mastné kyseliny, mikronutrienty. Překonání překyselení.
MOVE IT – Klouby. Bolesti kloubů. Revmatoidní artritida. Bolest. Poškození chrupavek. Vhodné kombinovat s esenciálním olejem MOVE IT a Kadidlem.
PROTECT – Ochrana. Viry. Baktérie. Patogeny. Ochranná bariéra. Bezpečí. Pandemie. Očkování.
ASTRO MARS – Harmonizuje játra, ledviny, svaly, krvetvorbu, zpravování potravy, plicní slabost, infekce, anemii, vyčerpanost, kosti, kolena, partnerství. Pomáhá překonat ztrátu postoje, bojácnost. Složení inspirované
Paracelsem. Obsahuje železnou vodu – tinkturu (Mars). Při negativím působní Venuše harmonizuje v těchto situacích: citová zmatenost, hýřivost, marnivost, lenost, poruchy látkové výměny, dna, nedostatečnost štítné žlázy, záněty. Bez kontraindikací. Univerzální podpora, každodenní použití. Výborná chuť (hořká). Prawteiny řady Astro lze mezi sebou volně kombinovat.
ASTRO VENUS – Harmonizuje žíly, hormony, vylučování nečistot, křeče, hyperfunkci štítné žlázy. Pomáhá překonat duševní svíravost, nedostatek citů, paranoiu. Pomáhá překonat egoismus a projevení lásky. Složení inspirované Paracelsem. Obsahuje měděnou vodu – tinkturu (vliv Venuše). Pomáhá při negativním působení planety Mars, které se
projevuje: přepínáním smyslů, netrpělivostí, migrénami, spazmaty, revmaty. Bez kontraindikací. Univerzální podpora, každodenní použití. Výborná chuť.
ASTRO SUN – Podpora při dlouhodobém stresu. Podpora ducha (vědomí, neosobnosti, překonání egoismu). Podpora páteře a imunitního systému. Posílení sleziny. Složení inspirované Paracelsem. Obsahuje zlatou vodu – tinkturu (Slunce). Bez kontraindikací. Univerzální podpora. Překonání obav, stresu, strachů, negativních emocí a depresí.
ASTRO MOON – Podpora ledvin, mozku, žláz, lymfatického systému. Podpora při poruchách spánku a roztroušené skleróze. Složení inspirovaná Paracelsem. Obsahuje stříbrnou vodu – tinkturu (Měsíc. Harmonizuje při negativním působení planety Saturn). Bez kontraindikací. Univerzální podpora, každodenní použití. Výborná chuť (hořká).
C PLUS – Vitamín C. Infekce. Podpora jater. Detoxikace. Záněty. Afty. Hepatitida B (žloutenka B). Hormonální rovnováha. Tukový metabolizmus. Triglyceridy. Hubnutí. Odbourávání tuků. Prevence kardiovaskulárních onemocnění. Rekonvalescence. Podpora metabolizmu železa. Podpora syntézy kolagenu – páteř, ploténky, klouby. Hojení ran. Traumatická poranění. Zlomeniny. Dekubity. Dna. Alergie. Senná rýma. Dermatitida. Krevní poruchy. Zažívání.
Onkologická onemocnění. Imunita. Kurděje. Chřipka. Nachlazení.
REISHI PLUS – Vitalita. Životní síla. Dlouhověkost. Protirakovinné působení. Autoimunitní a alergické problémy. Kožní problémy, anémie, závratě. Tento prawtein je do 11.12. možné zakoupit v akci 1+1 zdarma.

Kompletní informace a účinky všech dostupných prawteinů naleznete v části PRAWTEIN na eshopu u jednotlivých druhů. Koho by zajímala technologie výroby, může se podívat na video z výrobního závodu v sídle firmy v Ostravě.

Krátce bych ještě zmínila vyloženou pochoutku, kterou ocení nejen děti, ale i dospělí 🙂
Bewitella ve verzích Kids a Classic. Více nám ji představí následující obrázek:

A už jen na konec pro doplnění známého, pro srovnání:

BEWITELLU MERRY CHRISTMAS a BEWITELLU CLASSIC je možné po založení zákaznického účtu zakoupit – do vyprodání zásob – se slevou 25 % :)

Věřím, že máme všichni jasno 🙂

Přeji krásné, voňavé a třeba kakaové dny i sny!