Sebeláska a půvabné tělo

Jak sebeláska souvisí s tělesným půvabem, naším vzhledem, vztahem k sobě samé, celkovým zdravím?
Souhlasíte-li se mnou, že zásadně, ba dokonce i s tvrzením, že bez sebelásky být zdravé a krásné můžeme být možná navenek, ale nikoli opravdově, pak jsme na jedné vlně.

Opravdová krása a půvab, a také zdraví každičké buňky, vycházejí zevnitř naší bytosti. Odrážejí, jaký máme samy k sobě vztah, jak o sobě smýšlíme, jak jsme k sobě laskavé či přísné, zda se soudíme, nebo si umíme svá zaváhání odpustit, jaké na sebe klademe nároky a co samy od sebe očekáváme. Zda si umíme odpočinout, když cítíme únavu, anebo se zatneme a jedeme dál. Jestli umíme říct ne na požadavek, nabídku či prosbu, která s námi neladí. A ano činnostem, které nás lákají, ale nikdy jsme je nezkusily a nevíme, co nový prožitek přinese.

Tato péče, kterou bych nazvala skoro povinností každé živé bytosti – totiž péče o své nitro, a ruku v ruce s tím péče o tělesnou schránku, jenž nám byla dána, jsou těmi základními předpoklady, jak můžeme ve svém životě jít cestou své duše. Objevit své nadání, které se často projeví už v nejranějším dětství, a tuto cestu následovat. Skrze ni se můžeme podělit o své dary s celým světem a obohatit jej svým jedinečným vyjádřením.

V tomto článku se chci věnovat té „jednodušší“, ovšem pro mě neméně důležité oblasti, a to péči o tělo. Pro někoho povrchní, sebestředná, možná provokativní cesta. Pro mě nikoliv. Přirovnáme-li své tělo k pozemskému „vozítku“, které je nám po celou naši životní pouť k dispozici, jen to jedno a žádné jiné – budeme péči o něj zanedbávat? Spolehneme se na opraváře? Na náhradní díly? Nebo se mu budeme pravidelně, třeba i krátce věnovat, a budeme ho „tankovat“ jen tím nejlepším, co je v danou chvíli možné?

Dlouhodobými kroky ke zdraví a kráse ve fyzické rovině mohou být:

Abych dnešní článek konkretizovala, sepsala jsem několik receptů, které nestojí čas ani námahu a většinu ingrediencí na jejich přípravu doma najdeme. Takové malé domácí lázně, ke kterým mě inspirovaly prožitky z poslední doby, inspirativní ženy a voňavá zásoba těch nejúžasnějších darů přírody, koncentrovaných do malých lahviček – mé milované esenciální oleje. Pojďme na to.

Suroviny z bodu 1 nejspíš doma najdeme. Kvalitními surovinami uděláme svému tělo největší službu, proto můžeme i v případě soli a třinového cukru „zalovit“ na eshopu Bewit. Já doporučuji sůl z mrtvého moře, a to konkrétně v práškové formě (proč – musíte zažít), anebo BIO sušenou třtinovou šťávu, kterou samozřejmě využijete i pro běžné vaření, pečení nebo třeba zavařování v kuchyni.

Lufu, nebo pemzu na chodidla najdeme v každé drogerii. Pokračovat můžeme dál k rostlinným olejům, opět si vybíráme nejlepší kvalitu a výživu pro své božské tělo. Volit můžeme mezi jojobovým olejem, který se velmi rychle vstřebává do pokožky a sám o sobě nemá žádnou vůni a je také vhodný pro opalování. Nebo olej avokádový, jenž hloubkově hydratuje a hodí se pro suchou, namáhanou a šupinatou pokožku. Sáhnout můžeme po meruňkovém oleji, který je výborný na akné, vrásky a kruhy pod očima. Má protizánětlivé účinky a zahlazuje roztřepené konečky vlasů. Kávový olej v kombinaci s kávovou sedlinou udělá v našem malém domácím spa úplnou kavárenskou atmosféru 🙂 Kromě toho je tím hlavním pro své anticelulitidové a zeštíhlující účinky, a také pro své antiagingové působení. Použít je ho vhodné také pro jemný pelling pokožky obličeje. Kokosový olej frankcionovaný se lehce vstřebává a je skvělý pro míchání s esenciálními oleji, při výrobě kosmetiky nebo roll-on parfémů. Kromě toho se hodí na problémovou, podrážděnou kůži (například po holení), a také pro očistu ústní dutiny (oil pulling).

Z esenciálních olejů přidáme pár kapek některého z následujících podle požadovaného účinku:

Celulitida, detoxikace

Relaxace, celkové ošetření těla

Na závěr jeden konkrétní recept na Body scrub pro problematickou pleť na zádech a v dekoltu:

Suroviny smíchejte a směsí si potřete pokožku na zádech, ramenou a hrudníku. Poté opláchněte.

Na závěr zpráva, která je odměnou za pozornost při čtení celého dlouhého článku 😉

Až do pondělí 29.4.2024 můžeme jednodruhové, tedy všechny uvedené esenciální oleje, nakoupit se slevami
30 – 50 % během ESSENTIAL BLACK WEEKEND. K tomu můžete uplatit mou osobní slevu na celý nákup zadáním kódu:
S224ZDRV2