Zamilovaná

Odevšad se na nás valí srdíčka, čokolády a zámky s klíčkem. Bude den sv. Valentýna, ale mnohým z nás to nic neříká. Nejedná se sice o až tak novodobý svátek, jeho historie se údajně datuje až do starověkého Říma, ale v posledních letech má opět nádech komerce až kýčovitosti. Zároveň s tím mě ale napadá, že si, často právě my ženy, vyjadřujeme lásku k sobě samé, k prostému bytí i ke svému tělu, velmi málo. Milujeme své děti, své partnery, své rodiče, a jak často si uvědomíme, že láska má proudit nejen ven, ale – hlavně – směrem dovnitř, k nám samým? Jen tak, přirozeným dovnitř a ven, můžeme udržovat harmonii dlouhodobě a vyhnout se tím pocitům oběti, kdy čekáme jen na uznání a lásku zvenčí. Taková láska se pak může stát i předmětem manipulace, ačkoli si to ani neuvědomujeme.

Jakmile vyšleme své přání, ryzí, ze srdce a myšlené se vší naléhavostí ANO, JÁ JSEM LÁSKA! JSEM DOSTATEČNÁ! MILUJI SE A ODPOUŠTÍM SI! Přesně tak to je. A začnou se dít věci. Nevěříte? Prodýchejte se, zavřete si oči, vnímejte své srdce a až ucítíte klid a pokoj, se vší pokorou učiňte toto prohlášení. A sledujte pocity v těle.

Podpořit sebe sama na této krásné, byť někdy i trnité a bolestné cestě za sebou samou ve své ryzí podstatě, můžeme i pomocí esenciálních olejů. Oslovuje mne jich mnoho, vybírejte ale intuitivně, nemusíte hned pořizovat všechny 🙂

 • Geránium: navozuje hormonální rovnováhu a je důležitou složkou při léčbě gynekologických potíží včetně problémů s menstruačním cyklem, klimakterických potíží a neplodností. Působí hluboce na emoce, slouží jako nervové tonikum. Dočíst se o něm můžete i jako o nepostradatelné součásti domácí lékárničky. Historicky je geránium spojováno s Afroditou, bohyní lásky.
 • Růžové dřevo: podobná vůně jako u růže, ale s kořeněným nádechem. Regeneruje kožní buňky a zlepšuje elasticitu kůže, je vhodný na suchou, citlivou pleť i na strie. Zároveň pomáhá při bolestech hlavy, proti nespavosti i depresi.
 • Coldet: za mě nepostradatelný v jakékoli životní situaci. Detoxikace střev a jejich zdraví je nezbytné, pokud se chceme cítit dobře a lehce. Střeva jsou centrem emocí, jsou-li zatížená a nefungují správně, máme špatnou náladu, návaly vzteku, u dětí se projevují hyperaktivitou. Učiňte si z jeho užívání návyk a uvidíte, jak se vám pomalu začne zlepšovat kvalita života!
 • Compassion: Soucit. Pomáhá rozvíjet schopnost soucitu a empatie, nejen do druhých lidí, ale i rostlin, zvířat, vody, planety Země. Vlastnost, která z nás dělá vyspělou lidskou bytost. Uvědomujeme si jednotu, která prostupuje všemi a vším, chápeme druhé, a přirozeně, chápeme sebe a přestáváme se neustále posuzovat.
 • Creativity: Tvořivost. Tohle k nám, ženám, prostě přirozeně patří. Souvisí s druhou čakrou, její pročištění přináší nové nápady a kreativitu do každodenního bytí. Harmonizujeme svůj životní prostor, tvoříme domov, tančíme na svých zahradách a vyživujeme sebe i své blízké.
 • Despacito: Oslava života. Navozuje pocit uvolnění, radostné nálady, uvolněnosti, svobody, něžnosti. Působí také jako afrodiziakum, pomáhá blízkosti, schopnosti komunikovat. Omamný ylang-ylang a osvěžující červený pomeranč dominují sladkokvětinové, svěže zelené vůni s nádechem geránia.
 • Eros: Olej lásky. Afrodiziakum, uvolňuje, povznáší. Podporuje spontánnost, představivost, citlivost, vnímání. Přináší potěšení a radost z přijímání i dávání. Podmanivá vůně, za kterou se otáčí i kolemjdoucí 🙂
 • Freedom: Svoboda. Myslím, že je to jedna ze základních esencí života, a života ženy obzvlášť. A dvojnásob si její nutnost uvědomuji v současné době. Skutečná svoboda je odvěkou touhou i potřebou duše. Esenciální olej pomáhá odpoutat mysl od negativních myšlenek. Přispívá k obnovení naší celistvosti. Když se nacházíme v situaci, která zdánlivě nemá řešení, cítíme se na dně, použijme tento olej a s nádechem a výdechem poodstupme. Přijměme situaci, jaká je, bez boje a zarputilosti. Řešení, které by nás nenapadlo, se ukáže velmi rychle samo.
 • Gold Superior: Nejvyšší řada v péči o pokožku. Podpora krásné, mladistvé, pružné, hydratované a zdravé pleti. Stačí přidat kapku do každodenní péče o pleť a jemně vmasírovat do navlhčené pokožky. Anebo si vybrat z ucelené nabídky holistické kosmetiky Bewit.
 • Inner Child: Vnitřní dítě. Každý z nás si nese své trauma z děství. Jedno, či několik, zdánlivě možná i bezvýznamná. Pro malé, tří či sedmileté dítě, je ale každé odmítnutí, zesměšnění nebo nepochopitelné opuštění a obvinění bolestné. Mnohdy se uzavře a přestane důvěřovat. Odtud pramení mnoho našich negativních pocitů v situacích, kde nás samotné naše reakce překvapuje. Zkusme se chvíli zastavit, nacítit, kdy jsme se tak nepříjemně, jako právě v té či oné situaci, cítily poprvé. Mnohdy se ukáže zapomenutá, zaprášená chvíle, kdy se nám směje celá třída, nebo maminka odchází a nám se hroutí svět (i když třeba na pár hodin ke kadeřnici, ale my nerozumíme, co se děje). Obejměme svou vnitřní holčičku a ujistěme ji, že jsme tu s ní a už navždy s ní budeme. Už nikdy se nebude muset cítit tak, jak se cítila tenkrát. Pocítíme úlevu a i když nám ještě bude chtít mnohokrát mluvit do našeho rozhodování, jak se zachovat, vždy ji můžeme ujistit, že už jsme dospělé a zvládneme to. Inner Child miluje opečovávání a pozornost. Dopřejme si ji s tímto esenciálním olejem.
 • Inner Woman: Vnitřní žena. Směs pro otevření, pročištění a zharmonizování vztahu se svojí vnitřní ženou. Podporuje ženské aspekty, jako je něžnost, hravost, moudrost a pokora. Můžete si ji zvolit jako svůj osobní parfém do roll-onu a mít ji tak stále při sobě, uvědomovat si, jak reaguje, jak se cítí, a zda nejdete náhodou proti ní – a tedy proti sobě.
 • Life: Život. Každodenní bytí, život sám, všední chvíle, které ukazují, jak moc dokážeme prožívat to, co skutečně cítíme. Jeho zkoušky, jeho výzvy. Jsem už skutečně celistvá? Opravdu to myslím se sebepoznáním vážně? Je můj záměr čistý? Pakliže procházíme se svou ladností, sebe-vědomím a humorem, prožíváme „flow“ – proud inspirace, tvoření, radosti a hojnosti, kdy vše plyne a skládá se zdánlivě samo přesně tak, jak nám to nejvíc vyhovuje.
 • Love: Láska. Žena je láska. Vzácné esenciální oleje v této směsi, nápomoci v procesu obrácení pozornosti do nitra a otevření vlastního srdce. Lásku ve svých srdcích máme všichni. Její propojení a vyvážení s inteligencí vede k moudrosti.
 • Moon: Měsíc. Vylaďuje menstruační cyklus. Můžeme potírat naředěný v nosném oleji s kapkou EO Moon oblast bříška a podbřišku během ovulace i menstruace, nebo kdykoliv během pocitu nepohody v této oblasti. Pomáhá přijetí svého ženství a podporuje plodnost.
 • Selflove: Sebeláska. Podporuje vědomí, že celá naše osobnost – ego, povaha, tělo, celý život – si zasluhují nejen analýzu a práci na sobě, ale především – sebepřijetí, sebepoznání a sebelásku.
 • Water: Voda. Žena je voda. Plynoucí, tekutá, hluboká, přijímající, objímající, něžná a hladivá. A někdy také rozbouřená, neklidná, hlučná i ničivá. Tento esenciální olej podporuje element vody. Jestliže máme v sobě i pevnou vůli a nejsme jen rozvláčnělé, pak nepocítíme strach ani v neklidných vodách, protože víme, že bouřka přejde, záplavy ustoupí a voda se opět vrátí ke svému klidnému toku a my ke klidu v nás.
 • Wofert: Plodnost. Pomáhá při uzdravení ženského lůna, plodnosti, rozproudění libida. Tělo je čisté, zdravé, zářící a plodné, jsem nositelkou života!
 • Woman M: Zralá žena. Tělo se na přechod do další fáze, z fáze Matky do fáze Moudré, zralé ženy, připravuje už mnoho let před skutečnými prvními příznaky klimakteria. Můžeme se v tomto období podpořit celkovým přenastavením. Zvenku dovnitř. Z aktivity do klidného bytí. Změnou stravy, odlehčením, vyřazením kofeinu, abychom odlehčily nadledvinkám. Přijetím této změny. A přijetím svého těla v tomto období. Woman M obsahuje přírodní fytoestrogen skraeol, který hormonálně ladí změny v našem těle. Nádherně voní, uklidňuje, působí vnitřní radost.

Ať si vyberete jakýkoli esenciální olej, naváže s vámi vztah. Nezatracujte jej, pokud vám při prvním otevření lahvičky nevoní. Silná koncentrace v lahvičce šálí naše smysly, ale zkuste kapku do dlaně, rozedřít a vdechnout, pohladit si dlaněmi vlasy, obličej, celé tělo i auru kousek od těla. A když to přece nepůjde, zkuste to znovu za pár dnů. A když vám sedne „na první dobrou“, užívejte jej s láskou k sobě!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *